E-ticaret (Elektronik ticaret)  insanların yazılımlar aracılığıyla internet üzerinden online ödeme sistemleri ya da diğer ödeme sistemlerini kullanarak yaptığı alış ve satış işlemlerinin tümüne verilen isimdir.

Bu tarz web sitelerinin, sanal mağazaların ve sanal alışveriş merkezlerinin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Açık artırma sistemleri şeklinde de kurulan birçok e-ticaret sitesi bulunmaktadır.

E-Ticaretin Faydaları Nelerdir?

Mağazanız 7/24 açık olur.

Büyük bir ofise ihtiyacınız olmaz.

Zamandan tasarruf edersiniz.

Ürün ya da hizmetleriniz daha hızlı keşfedilir.

Stoklarınızı, e-ticaret sisteminiz üzerinden kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Satışlarınızın raporlarını günlük, haftalık ve aylık olarak anında alabilirsiniz.

E-ticaret siteniz üzerinden tüm dünyaya satış yapabilme olanağınız vardır.

Sistem üzerinden kargo takibini de gerçekleştirebilirsiniz.

E-ticaret sistemlerinde, mağaza sahibinin avantajları vardır kuşkusuz ama mağaza sahibi kadar müşterilerin de birçok avantajı vardır. Müşteriler, filtreleme yöntemini kullanarak aradıkları ürünün fiyat aralığını, rengini, bedenini, stok miktarını gibi birçok özelliğine hızlı bir şekilde erişebilir. Ayrıca alış-verişe gitmek için vereceği ulaşım masraflarından ve zaman kaybından kurtulmuş olur. Ürünlere daha önce yapılan yorumları okuyup,  ona göre karar verebilir ve alışveriş sonrasında kendileri de yorum yapabilirler.

E-Ticaret Sistemi Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

E-ticaret sistemi satın alırken ya da özel olarak bir yazılım yaptırırken, kesinlikle profesyonel bir hizmet almanız gerektiğini unutmayın. Tercih ettiğiniz e-ticaret paketlerinin içeriklerini detaylı olarak incelemelisiniz. Sürekli ve kaliteli hizmet alacağınız bir yazılım şirketi tercih etmeniz sitenizin güvenliği ve sorun aşamasında hızlı çözüm mekanizması açısından oldukça önemlidir.

Birçok avantaj sahibi olan e-ticaret sistemlerini siz de tercih ederek, günümüz teknolojisine katılabilir, 7/24 açık bir mağazaya sahip olabilirsiniz. Uygun fiyatlı yenileme ücretlerine sahip, tamamen özel yazılımlardan oluşan, müşteri memnuniyetini en önemli felsefe olarak kabul eden, birçok e-ticaret referansına sahip olan Escape Kurumsal Ajans sizlere hizmet vermekten mutluluk duyacaktır.

Kategoriler: Diğer yazılar