Web sitenizi açtınız. Hayırlı olsun.  Ama satış yapamıyorsunuz? işte size e-ticarette satış arttıracak birkaç satış taktiği

İnternet yaygınlaştı ve online ödeme işlemleri kolaylaştı. Bu sayesinde internet üzerinden alışveriş de günden güne büyüme göstermektedir. E-ticaretin yaygınlaşması ile e-ticaret kullanılan müşteri sayısını da arttı. E ticarette satış arttırma için müşterilere yönelik satış taktikleri uygulamak gerekmektedir. Aksi taktirde yerinizde saymanız işten bile değildir.

1. Video Destekli Ürün Tanıtımı Yapın

Ürünler için kullandığınız fotoğraflar her ne kadar yeterli gibi görünse de video ile desteklediğiniz zaman müşterinin o ürünü daha detaylı incelemesini sağlanmış olursunuz. Özellikle de boyutu hakkında şüphe duyulabilecek ürünler için video desteği olmazsa olmazdır. Ayrıca videolarda ürün hakkındaki özellikleri de uygulamalı gösterme imkânı bulursunuz.

2. Müşteri Haklarına Önem Verin

Ürün almayı düşünen müşteriler internet üzerinden alışveriş yaptığından dolayı her zaman şüpheyle yaklaşır. Bu sebeple müşterilerin sahip olduğu haklar detaylı bir şekilde açıklanmalıdır. Müşteri özellikle; iade şartları, garanti koşulları, geri ödeme işleminin gerçekleşme durumları, kargo ödemesi ve takip işlemleri, gibi haklarını görmek ister

3. Güvenli Alışveriş

Günümüzde çoğalan siber hırsızlık olaylarından dolayı müşteriler, güvenli bir ödeme işlemi tespit etmedikleri durumlarda ürünü almaktan vazgeçmektedirler. Bunun mahal vermemek için ödeme işlemlerinde çoğu e pazarlama siteleri gibi bankaların da onaylamış olduğu 3D ödeme sistemi kullanılabilir.

4. Ürün Özellikleri

Genellikle satışı yapılacak olan ürünlerin özellikleri belli bir yerden kopyalanarak içerik oluşturulmaktadır. Bunun yerine satışını yapacağınız ürünün özelliklerini iyice araştırıp müşteriyi tatmin edecek şekilde hazırlamanız durumunda satış oranınızın yükseldiğini göreceksiniz.

5. Kullanıcı Yorumları

Müşteriler satın almayı düşündüğü ürünü alırken yorumlara oldukça önem verirler. Bu sebeple ürünü almış olan müşteriler için oluşturulacak kullanıcı yorumları sayesinde ürünü daha ayrıntılı tanıtma imkânına sahip olursunuz. E ticaret yöntemleri arasında çok sık olarak tercih edilen kullanıcı yorumlarının aynı zamanda olumlu yorum alan ürünleri belirleyip stoklarınızı arttırabilmeniz, olumsuz yorum alan ve beğenilmeyen ürünleri satıştan çekebilmeniz kolaylığını da sağlar.

6. SEO Çalışmaları

Seo çalışmalarının asıl amacı e-ticaret yaptığınız sitenizi üst sıralara taşımak ve müşteriyi çekmektir. Bu çalışmaları uygulayacağınız yerler sadece ürün tanıtımı ve içerik kısımları değil sitenin geneli olmalıdır ki beklentinizi karşılayabilsin.

7. Hedef Kitle

Satış yaptığınız ürünler kimlere hitap ediyor? Bunu doğru olarak belirlerseniz satış için hazırlayacağınız reklamları o kitleye yönelik hazırlarsınız. Doğru yapılan reklam sayesinde satışlarınızın attığını göreceksiniz.

Kategoriler: Diğer yazılar