E-TİCARET SİTE ÇEVİRİSİ NEDEN BÜYÜMENİN ANAHTARIDIR?

E-TİCARET SİTE ÇEVİRİSİ NEDEN BÜYÜMENİN ANAHTARIDIR?
31 Ocak 2020 No Comments Makale admin

Sadece bir dilde hizmet veren e-ticaret web siteniz, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi çevrimiçi satabilme girişiminize bir engel sunar. Çok dilli bir e-ticaret web sitesi ise geleneksel bir iş modelinden farklı olarak, kendi sınırlarınızın ötesinde satış yapmanızı ve yayına girdiği andan itibaren uluslararası bir işletmeyi yönetmenizi sağlar.

Statista’ya göre, 2021 yılında dünya genelinde 2,14 milyardan fazla insanın çevrimiçi mal ve hizmet alması beklenmekte. Bu öngörü, 2016 yılında 1,52 milyar küresel dijital alıcıdan alınan veriler kaynak alınarak oluşturulmuştur. Günümüzde insanlar kolaylık sağlamak için çevrimiçi alışveriş yapmayı tercih ederken, bir kısmı da e-ticaret web sitelerinin sunduğu rekabetçi fiyatlardan etkilenip alışveriş yapıyor.

E-ticaret, işletme sahiplerine ve müşterilere fayda sağlar

Bir e-ticaret web sitesi sadece işiniz için bir seçenek değil; rekabet ortamında çok önemli bir araçtır. Tüketiciler çoğu zaman mobil cihazlarından ürünlerin özellikleri araştırıyor ve fiyatları diğer işletmelerle karşılaştırıyorlar. Günümüzde mobil alış veriş sürekli bir tırmanış halinde.

Eğer ki aramalarda görünmüyorsanız, iş fırsatlarını kaçırdınız demektir.

E-ticaret web siteleri, uygun kurulum ve düşük ek maliyete sahip birçok seçeneği ile işletme sahiplerine maddi kolaylık sağlamaktadır. İşletme sahiplerinin geleneksel açılış-kapanış saatlerine bağlı olmayıp, personelsiz bir işletmeyi yönetmelerini sağlar. Aslında gerçek şu ki, fiziksel bir mağaza kurmak, yeni başlayan birçok işletme sahibi için finansal olarak çok zorlayıcı olmaktadır.

E-ticaret sistemi, işletme sahiplerinin potansiyel yüksek kazançlı online satış platformlarını başlatmasını kolaylaştırır  Aynı zamanda Facebook ve Instagram ile bütünleştirip kar marjını oldukça yükseltilebilmektedir; bu sayede ürün veya hizmetlerinizi daha başlar başlamaz mevcut arkadaşlarınıza ve takipçilerinize tanıtmış olursunuz.

Sektöre yeni giren iş sahipleri bile, iş fikirlerini, e-ticaret üzerine yoğunlaştırıp, önceden herhangi bir deneyim sahibi olmadan, bir içerik yönetim sistemini kullanarak pazarda yerlerini almaya çalışıyorlar. Bir e-ticaret mağazası açmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Çevrimiçi hizmetlerin çeşitliliği sınırsızdır. El yapımı kıyafetler, temizlik hizmetleri, organik kozmetik ürünler ya da uygun fiyatlı bilgisayar yazılımı satıyor olsanız da, her tür iş için yer mevcut. Ve şansınız zaten işiniz için tasarlanmış birçok mağaza teması ile Escape Kurumsal yanınızda. Dolayısıyla size sadece ürünlerinizi siteye sürükleyip bırakmak kalıyor. 

Şirketinizce sağlanan ürün veya hizmete bağlı olarak, çok dilli bir e-ticaret sitesi sunmak avantajlı olabilmektedir. Tecrübelerimiz  çok dilli bir e-ticaret web sitesinin satışları büyük ölçüde arttırdığını kanıtladı.

E-ticaret siteniz uzman kişiler tarafından tercüme edildiğinde ve uyarlandığında, web siteniz ve işlem iletişimleriniz güven sağlar, profesyonel görünür ve uluslararası bir işletme olduğunuzu kanıtlar. Gerçek şu ki, insanlar çevrimiçi alışveriş yapmaya ve yurt dışından ürün satın almaya alışkındır. 

Günümüzde, Avrupa’da yaşayan bir kişinin Asya’dan elektronik eşya sipariş etmesi tamamen normal bir davranıştır. Ama şunu unutmayalım ki, yalnızca doğru bilgiler sunan ve güven veren sitelerden alışveriş yaparlar. Müşterinin kendini güvende hissetmesi için ‘yerel’ hissi vermeniz gerekir. Bu da doğru çevirmen ile mümkündür.

İşletmenizi, faaliyet gösterdiğiniz ülkenin dışında da pazarlamayı planlıyor musunuz? Sitenizi yalnızca bir dilde sunarak ya da uzman olmayan kişilerce iyi çevrilmemiş yerelleştirilmemiş sürümleri sunarak satışlarınızdan mahrum kalabilirsiniz.

Yan kuruluşumuz olan Escape Tercüme büromuz web sitelerinin ve çevrimiçi satış çevirisinde uzmanlaşmıştır. Deneyimli dilbilimciler ağımız, web sitenizi zamanında ve bütçeniz dahilin de istediğiniz dillere çevirmek için bir telefon uzağınızdadır. Çevrimiçi çok dilli bir satış platformu, potansiyel olarak kazançlı yeni pazarlara kapılar açar. 

Escape Kurumsal olarak e-ticaret sitenizin programlanması ve yapımı için sizinleyiz. İster tek dil, ister çok dilli e-ticaret sitenizi istediğiniz şekilde tasarlayıp istediğiniz dilleri ekleyerek kullanımınıza sunuyoruz.