İnternet, potansiyel müşterilerine ulaşmak isteyen işletmeler için bir sürü olanak sağlamaktadır. Günümüzde, bir şey satın almayı düşündüğünüzde, içgüdüsel olarak ilk önce internet üzerinden incelemeye başlarsınız. Doğrudan web sitelerini ziyaret edersiniz. Bir işletmeyi web sitesi ile aramak, müşteriler arasında en yaygın kullanılan yöntem haline gelmiştir.

Bu nedenle işletmelerin hedef müşterilerine ulaşabilmek için, yerel olsa bile bir web sitesine sahip olmaları gerekir. Web sitesi, firma ürünlerinin veya hizmetlerinin çevrimiçi bir vitrini olarak hizmet vermektedir ve hedef kitleler için mükemmel bir çağrı şeklidir. Bu çok etkili bir uygulama olmasına karşın, birçok şirketin her zaman yaptığı bir hata var. Bu hata sadece web sitelerini tek bir dilde kullanıma sunuyor olmalarıdır.

Çok dilli bir web sitesine sahip olmanın önemi                          Çok dilli bir web sitesi birçok kapıyı açmaktadır. En basit örneğiyle İngilizce, evrensel olarak en iyi anlaşılan dildir. Sitenizin İngilizce sayfası muhakkak olmalı. Yalnız uluslararası müşterilerinizden her biri, yalnız İngilizce olarak mevcutsa web sitenizi anlayamayabilir. Bunun sonucu ise açık – daha az isabet, daha az müşteri, daha az kar. İhtiyacınız olan tek şey, web sitenizin, müşterilerinizin çoğu tarafından konuşulan dillerde tercüme edilmesi ve markanız hakkında daha fazla bilgi edinmelerine olanak sağlamaktır.

Hedef müşterileriniz web sitenizi farklı bir dilde olduğu için anlayamıyorsa, kalma olasılıkları yüksek değildir. Çoğu vazgeçecek ve başka birini arayacak, bu insana özgü bir davranıştır. İnsanlar kolayca vazgeçebilirler ve böyle rekabetçi bir pazarda ziyaretçilerinizin ayrılmasını engellemenin yolunu bulmalısınız.

Müşterileriniz web sitenizi kendi dillerinde okumayı bekliyor, bu nedenle aşağıdaki stratejiler ve işaretçilerle kullanıcı deneyimini geliştirmeyi kaçırmayın:

Müşteri araştırması yapın

Herhangi bir karar vermeden önce biraz araştırma yapın. İnternetin gelişmesiyle pazarınız çok genişledi. Hedef kitlenin anadili göz önüne alındığında, web sitenizi yerelleştirmek bir zorunluluk haline gelir. Sizin hedef kitleniz nerede?

Web sitenize yatırım yapın 

Birçok firma web sitesi çevirisine yatırım yapmak istememektedir. Ancak, maliyetler sizin düşündüğünüz ölçüde değildir. Tercüme hizmetleri, size sağlayacağı birçok yararı olan çok önemli bir konudur ve anında sonuçları olabilmektedir. Web sitenizin çevirisini istemiyor musunuz? Öyleyse markanız hakkında hiçbir şey bilmeyen potansiyel müşterilere yabancı olmanız muhtemeldir.

İyi bir tercüme bürosu bulun

Yeni bir pazara girmeye hazırsanız, içeriğinizi çevirmenin zamanı da gelmiştir. İstediğiniz dilde çeviri için bize başvurun. Yan kuruluşumuz olan Escape Tercüme ile tüm web sitenizin istediğiniz dilde çevirisi sorunsuz yapılacaktır. Bu sizin için çok büyük bir artı çünkü müşterilerinizin gerçekten anlayacağı bir şekilde yazılmış içeriğe sahip olabileceksiniz. 

Hangi içeriği yayınladığınıza dikkat edin                                                                                Web sitesi çevirisi yaptırmak harika bir fikirdir, ancak çevrilecek diğer dillerde neleri yayınlayacağınız ve paylaşacağınıza dikkat edin. Kültürel ve yasal olarak rahatsız edici bilgiler göndermemeye veya paylaşmamaya dikkat edin. Bundan kaçınmanın en doğru yolu, çeviri hizmetini profesyonellerden almak ve web sitenizi kontrol edenin yerel dil kullanıcısı olduğundan emin olmaktır.

Etkili bir web sitesi çevirisi, işinizi geliştirmek için uygulanabilecek mükemmel yollardan biridir. Sağlam bir yatırımdır ve kullanıcı deneyiminizi önemli ölçüde geliştirebilir. Umarız vermiş olduğumuz ipuçlarımızla işinizi küresel çevrimiçi pazar için hazırlamanıza yardımcı olabilmişizdir.

Müşteri profilinizi başka ülkelere çevirmeye hazır mısınız? Escape Kurumsal olarak, işletmeler web sitesi yerelleştirmesi için yanınızdayız. Yapabileceklerimizi öğrenmek için lütfen bizi arayın

Kategoriler: Diğer yazılar