WEB SİTESİ NEDEN ÖNEMLİDİR ve NİÇİN YAPILMALIDIR?

WEB SİTESİ NEDEN ÖNEMLİDİR ve NİÇİN YAPILMALIDIR?
3 Şubat 2020 No Comments Makale admin

Günümüzde akıllı telefonların çok yoğun kullanılmasıyla, insanlar artık aradıkları bilgiye internet üzerinden ulaşım sağlamaktadır. Herhangi bir konu, ürün, marka, kurum veya şahıs hakkında bilgi edinmek istediklerinde arama motorlarından kaynak web sitelerine yönelmektedirler.
 
Sosyal medya hesapları her ne kadar yaygın olarak kullanılmış olsa da web siteleri, güvenilir kaynak olarak en etkili bir yöntemdir. Profesyonel imajı açısından web sitesi olan bir marka, işletme ya da şahıs; web sitesi olmayan rakiplerine göre daha avantajlı konumda olmaktadır. Kurumsallık ya da profesyonellik yönünde daha iyi olduğu imajını sunmaktadır.
 
Sadece ulaşılmak istenen hedef kitle ya da potansiyel müşteriler olarak değil, aynı zamanda etkileşimde olunması muhtemel hedef kitleye sunulan web sitesi, prestij açısından da rekabette + puan kazandırmaktadır.

Web siteleri günümüzde; işletme, marka, hizmet sektörü veya şahısları sanal ortamda temsil edebilen en etkili araçlardan birisi haline gelmiştir. E-ticaret yapan bir mağaza için fiziksel satış mağazadan daha fazla satış yapan bir ortam oluşturmuştur. Bir marka ya da kişiyi, mekân ve zaman kısıtlaması olmadan fiziksel olarak ulaşamadığı hedef kitleye ulaştırması açısından web sitesi önemli bir araçtır.
Ayrıca Web sitesi hem hedef kitleye ulaşım sağlar hem de hedef kitlenin size ulaşmasını sağlayarak çift yönlü çalışır. Web sitesinde sunulan bilgiler, web sitesinin sahibi olan kurum ya da şahısın kendi isteği doğrultusunda oluşturulmaktadır. Bu şekilde kendisini veya markasını insanlara en etkili şekilde anlatabilmektedir.
 
Günümüzde birçok marka, işletme ve şahıs web sitesi kanalıyla hedef kitlesini genişletmekte ayrıca SEO çalışmaları ve internet reklamlarını kullanarak daha etkili daha uygun maliyetlerle hedef kitlelerine ulaşım sağlamaktadır. 

Web Sitesi Sahibi Olmanın Avantajları Nelerdir?

  • Klasik yöntem dediğimiz broşür, katalog vb basılı evraklara göre daha uygun maliyettedir.
  • İnternet üzerinden çok daha fazla kişiye çok daha düşük maliyetle ulaşım imkânı vermektedir.
  • Web sitesinde sunulan bilgiler, site sahibinin uygun gördüğü sıklıkta güncellenebilir ve istenilen değişiklikler yapılabilir. Kısa bir çalışma sonucunda hedef kitlesine ulaşım sağlar.
  • Siz hedef kitleye ulaşırken hedef kitlede size ulaşım sağlar.
  • Web sitesi sahibi, web sitesinin alan adındaki uzantıyla mail adresine sahiptir. Bu şekilde bir mail adresi diğer servislerinin sunduğu mail adreslerine nazaran daha ciddi ve kurumsal bir imaj sunmaktadır.
  • Hedef kitlenizin size, iletişim formlarınız sayesinde 7/24 ulaşımını sağlar.