SOSYAL MEDYADA HANGİ SIKLIKLA PAYLAŞIM YAPILIR?

E-TİCARET SİTESİNDE OLMASI GEREKENLER NELERDİR?

Hepimizin cebine olan internetle birlikte artık neredeyse herkesin bir sosyal medya hesabı var. Hatta ve hatta doğmamış çocukların, evcil hayvanların ve daha birçok şeyin. Pekala sosyal medyada paylaştığımız her bir gönderinin tüketim ömrü var. Bundan haberiniz var mıydı? Bilmeyenler için söylüyoruz Evet paylaştığımız (yazının devamı için tıklayın)

Şüphesiz ki her işletme zaman zaman çeşitli sorunlarla karşı karşıya kalır. Önemli olan bu sorunları nasıl çözüldüğü ve bunu yaparken ne kadar müşteri memnuniyetini göz önüne alındığıdır. E-Ticaret sitelerinde belirttiğimiz maddelere dikkat ederseniz olası sorunlarınızı asgariye indirebilirsiniz. Bu hem sizin için maddi kaybın önüne geçer (yazının devamı için tıklayın)

E-TİCARET SİTESİ KURMAK İÇİN NELER GEREKLİ?

E-TİCARET SİSTEMLERİ

E-Ticaret sitesi kurmak mı istiyorsunuz? İşte size rehber olacak nitelikte bir yazı. Son yıllarda ülkemizde de hızla gelişen internet sayesinde e-ticaret hacminde artış devam etmektedir. Özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler için e-ticaret sistemleri oldukça ilgi odağı olmuştur.  E-ticaret sitesi kurmayı düşünen işletme sahiplerine ilk olarak nelerin yapılması gerektiğini anlatacağız.(yazının devamı için tıklayın)

E-ticaret (Elektronik ticaret)  insanların yazılımlar aracılığıyla internet üzerinden online ödeme sistemleri ya da diğer ödeme sistemlerini kullanarak yaptığı alış ve satış işlemlerinin tümüne verilen isimdir. Bu tarz web sitelerinin, sanal mağazaların ve sanal alışveriş merkezlerinin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Açık artırma sistemlerİ…(yazının devamı için tıklayın)

E-TİCARETTE SATIŞ TAKTİKLERİ

E-TİCARETİN FAYDALARI NELERDİR?

Web sitenizi açtınız. Hayırlı olsun.  Ama satış yapamıyorsunuz? işte size e-ticarette satış arttıracak birkaç satış taktiği… İnternet yaygınlaştı ve online ödeme işlemleri kolaylaştı. Bu sayesinde internet üzerinden alışveriş de günden güne büyüme göstermektedir. E-ticaretin yaygınlaşması ile e-ticaret kullanılan müşteri sayısını da arttı. E ticarette satış arttırma için…(yazının devamı için tıklayın)

İnternetin gelişmesinin sonucu olarak işletmelerin dijital platformlarda yer alması da zorunluluk haline geldi. E-ticaret sistemleri sayesinde işletmeler; daha geniş bir alanda tanıtımlarını yaparak potansiyel müşteri kitlelerini daha çok arttırma imkânı buldular. E ticaret sistemleri sayesinde işletmeler 7/24 çalışma imkanı bulup normal mesai saatleri dışında bile sipariş …(yazının devamı için tıklayın)

SEO UYUMLU MAKALE YAZALIM

ETKİLİ SOSYAL MEDYA İÇERİKLERİ OLUŞTURMA YOLLARI

Seo ya uygun özgün makale mi arıyorsunuz?

Seo konusunda gerekli araştırmayı yaptınız ve seo uyumlu makalenin siteniz için önemini kavradınız mı? Seo uyumlu makale yazma konusunda uzman arıyorsanız Escape Kurumsal doğru adres. Seo uyumlu makale hizmetlerini özgün ve profesyonel makale yazarları hazırlamakta ve size uygun fiyatlarla sunmaktadır. Web sitelerinin…(yazının devamı için tıklayın)

Öncelikle ne anlatmak istediğinize karar vermelisiniz. İçerik oluşturacağınız ürün veya hizmet ile ilgili neyi vurgulamak istiyorsunuz? Öncelikle buna karar vermeli ve bu yolda ilerlemelisiniz. İkame ürün ve hizmetlerden belirgin farkınız nedir ona odaklanmalı ve farkınız üzerinden ilerlemelisiniz. Öncelikle kendinizi bir takipçi gibi düşünün, gördüğünüz bir paylaşımda sizin ilginizi en çok ne çekebilir? Satış yapabilmenin…(yazının devamı için tıklayın)

GÜNÜMÜZDE SOSYAL MEDYANIN ÖNEMİ

MOBİL UYGULAMA NEDİR?

Sizce neden bu kadar çok marka, işletme ve birey Facebook veya Instagram sayfalarını benimsemiş olabilir? Tabi ki sosyal medyanın önemini ve markalarına nasıl bir değer kattığını kavradıklarından. Tüketiciler kendileriyle yüz yüze olmayan şirketler ile etkileşime girmeye başladığından beri, sosyal medyaya geçiş, müşterilere ulaşmanın ideal bir yolu haline geldi. Markanızın genel görünürlüğünü arttırmak için…(yazının devamı için tıklayın)

Günümüzde sıklıkla kullandığımız teknolojik aletlerden olan akıllı telefonlar ve tabletler için tasarlanıp yazılan programlara mobil uygulama denmektedir. Kodlama yoluyla oluşturulan bu mobil uygulamaları telefonunuzun ya da tabletinizin işletim sistemine göre bağlı bulunduğu uygulama marketinden indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz. En çok kullanılan mobil yazılımlar IOS ve Android ...(yazının devamı için tıklayın)

WEB SİTESİ YAPTIRMAK İSTİYORUM

WEB SİTESİ TASARIMI ÖNEMLİ MİDİR?

Her şey “Web Sitesi Yaptırmak İstiyorum” düşüncesiyle başlar ve sonrasında devamı gelir. Ön araştırma yapılır, örnek siteler incelenir, çevreye danışılır ve sonrasında bir firma ile görüşme sağlanıp fiyatlar ve diğer konular üzerinde konuşulur. Firma ile görüşme kısmına kadar tüm bunların kararını verecek olan sizsiniz. Diğer kalan konular hep teknik ayrıntılardır. Web Sitesi Yapımından Önceki Aşamalar Neler?Web sitesi için …(yazının devamı için tıklayın)

Gelişen teknoloji dünyasında şüphesiz ki en etkili araçlardan birisi internettir. İnternet kullanımı her geçen gün kat kat artmakta, şahıslara ve kurumlara kendilerini bu ortamda tanıtabilme imkânı sunmaktadır. Web siteleri de bu tanıtım yöntemler içerisinde en üst sırada yer almaktadır. Web siteleri, sanal ortamdaki temsilciniz rolünü üstlenir, Bilgilendirme, satış ve pazarlama, İletişim bilgilendirmeleri web siteleri(yazının devamı için tıklayın)

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ NEDİR?

LOGO TASARIMINDA RENKLERİN ANLAMLARI

Sosyal medya yönetimi; sosyal medya hesaplarının daha verimli kullanılması, bu süreçte hangi yolların izleneceği, hangi yöntemlerin kullanılacağı, marka yönetiminin etkin bir şekilde nasıl yapılması gerektiğini, bunları koordineli bir şekilde yönetilmesine verilen genel addır. Günümüz de teknolojinin oldukça ilerlemesiyle beraber sosyal medya en önemli pazarlama stratejilerinden biri olarak da kabul edilmektedir. Sosyal medya yönetiminin …(yazının devamı için tıklayın)

Hiç aklınıza geldi mi? Çizgi ve renklerin birleşimi ile oluşan bir logo ile tüm dünya sizi tanıyor! Aslında logonun ne kadar önemli olduğunu ve üzerinde düşünülmeden basitçe yapılıp geçilebilecek bir olay olmadığını ortaya koyan cümle bu. Logonuz, firmanızın hizmet alanı her ne olursa olsun, firma vizyon ve misyonunuzu anlatabilen, içerisinde gizli mesajlar taşıyabilen şirketinizin kurumsallığına uygun bir yapıda olmalıdır.(yazının devamı için tıklayın)

DOMAİN (ALAN ADI) NEDİR?

E-TİCARET SİTE ÇEVİRİSİ NEDEN BÜYÜMENİN ANAHTARIDIR?

Domain (Alan Adı), size ait ve internet üzerinde temelde bir DNS (Domain Name Server – Alan Adı Sunucusu) üzerinde barındırılmış ve başka eşi benzeri olmayan bir adrestir. Nasıl vatandaşlık numarası ya da parmak izi tek ve kişiye özel ise bu isimden de sadece 1 tane vardır. Mesela www.escapekurumsal.com alan adı(domain) şirketimize aittir ve başka birisi tarafından kullanılamaz. Alan adlarının ömür boyu sahibi olamazsınız, (yazının devamı için tıklayın)

Sadece bir dilde hizmet veren e-ticaret web siteniz, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi çevrimiçi satabilme girişiminize bir engel sunar. Çok dilli bir e-ticaret web sitesi ise geleneksel bir iş modelinden farklı olarak, kendi sınırlarınızın ötesinde satış yapmanızı ve yayına girdiği andan itibaren uluslararası bir işletmeyi yönetmenizi sağlar. Statista’ya göre, 2021 yılında dünya genelinde 2,14 milyardan fazla insanın çevrimiçi …(yazının devamı için tıklayın)

HOSTİNG (Web Alanı) NEDİR?

WEB SİTESİ NEDEN ÖNEMLİDİR ve NİÇİN YAPILMALIDIR?

Alan Adını(domain) nedir? İsimli makalemizi okuduysanız Hosting kavramının anlaşılması biraz daha kolaylaşır. Kiralamış olduğunuz alan adına bağlı bir web sitesi yayınlamak için kullanmanız gereken ve özünde disk, trafik, bağlantı hızı kavramlarını ifade eden depolama alanına hosting denir. Şöyle ifade edersek internete bağlı bir sunucuda, web siteniz ve dosyalarınız herkese açık bir şekilde yayınlanmaktadır. Hosting Sunucuları genelde bu işler için (yazının devamı için tıklayın)

Günümüzde akıllı telefonların çok yoğun kullanılmasıyla, insanlar artık aradıkları bilgiye internet üzerinden ulaşım sağlamaktadır. Herhangi bir konu, ürün, marka, kurum veya şahıs hakkında bilgi edinmek istediklerinde arama motorlarından kaynak web sitelerine yönelmektedirler.Sosyal medya hesapları her ne kadar yaygın olarak kullanılmış olsa da web siteleri, güvenilir kaynak olarak en etkili bir yöntemdir…(yazının devamı için tıklayın)

MÜŞTERİLERİNİZ WEB SİTENİZİ KENDİ DİLLERİNDE İNCELEMEK İÇİN BEKLİYOR

WEB SİTESİ TASARIMI NASIL OLMALIDIR?

İnternet, potansiyel müşterilerine ulaşmak isteyen işletmeler için bir sürü olanak sağlamaktadır. Günümüzde, bir şey satın almayı düşündüğünüzde, içgüdüsel olarak ilk önce internet üzerinden incelemeye başlarsınız. Doğrudan web sitelerini ziyaret edersiniz. Bir işletmeyi web sitesi ile aramak, müşteriler arasında en yaygın kullanılan yöntem haline gelmiştir. Bu nedenle işletmelerin hedef müşterilerine ulaşabilmek için, yerel olsa…(yazının devamı için tıklayın)

Web sitenizin ziyaretçileriniz tarafından kolay algılanması, mesajınızın alıcıya en etkili ve kısa yoldan iletilmesi anlamına gelmektedir. Etkili ve sade bir web sitesi tasarımınız var ise, karmakarışık ve dağınık web sitelerine göre birçok avantaja sahipsiniz demektir.Yapılan araştırmalar gösteriyor ki internet kullanıcıları gün geçtikçe estetik açıdan sade tasarlanmış, direkt konuya odaklanan(yazının devamı için tıklayın)